Tallinnasse kerkib Baltimaade esimene Novotel Living stuudiokorteritega hotell

27. veebruar 2024
news

Kinnisvaraarendusettevõte Estmak Capital sõlmis lepingu ehitusfirmaga NOBE, et juba lähinädalatel alustada Baltimaade esimese Novotel Living stuudiokorteritega hotelli ehitamist Tallinna vanalinna ja sadama vahelisele alale Poordi tänaval.

Estmak Capitalil on koostööleping maailma juhtiva hotelliketiga Accor, et avada 2025. aasta sügisel Poordi tänaval Novotel Living kaubamärki kandev korterhotell. Sinna tuleb 130 hotellituba, millest osa on pikaajaliseks majutuseks mõeldud stuudiokorterid koos köögiga. 

“Hotelli jaoks on see suurepärane asukoht – Tallinna sadama kõrval, vaid kiviviske kaugusel vanalinnast ning 15-minutilise trammisõidu kaugusel lennujaamast,“ ütles Estmak Capitali ehitusjuht Margus Simson. Novotel Living Hotelli kontseptsioon on pakkuda Tallinna külalistele parimat majutust nii töö- kui puhkusereisiks. Seda nii pikemaajaliseks töölähetuseks kui ka mõnepäevaseks puhkuseks. 

Hotell tuleb 6-kordne ning sobitub arhitektuuriliselt selle piirkonna uusehitistega. Esimesele korrusele on projekteeritud restoran, äripinnad ja puhkeala. Teisel korrusel on tööala koos hubase sisehooviga. Sealt kuni kuuenda korruseni tulevad hotelli majutusruumid. Lisaks on hoonel kaks maa-alust korrust, kuhu on kavandatud parkimisala, tehnilised- ja hoiuruumid. 

Simsoni sõnul on stuudiokorterid ning sviidid avatud planeeringuga ja pakuvad koduseid mugavusi nii töötamiseks kui lõõgastumiseks. Seal on elutuba koos kööginurga ja söögilauaga, magamistuba mugava voodiga, lõõgastav vannituba ning ruumikad panipaigad. Hotelli külalistele on mõeldud ka eraldi tööruumid ja jõusaal. 

Korterhotellid koguvad maailmas üha rohkem populaarsust, sest järjest enam soovitakse viibida majutuskohas pikemalt. Novotel Livingu uudne stuudiokorterite kontseptsioon pakubki puhkuse- ja ärireisijatele paindlikku pikaajalist peatumisvõimalust, kus on olemas   hotellile iseäralikud mugavused ja sotsiaalset lävimist võimaldavad ühisalad. Tallinnasse kerkiva hotelliga sarnast kontseptsiooni kasutab Novotel Living näiteks Belgias ja Rumeenias.

2008. aastal loodud Eesti kinnisvaraarendus- ja investeerimisfirma Estmak Capital arendab Baltimaades uuenduslikke, kõrgtehnoloogilisi ja kvaliteetseid elamu- ja ärikinnisvaraprojekte. Ettevõtte panustab linnaruumi arengusse läbi jätkusuutlike ja ainulaadsete kinnisvaraarenduste, millel on laiem positiivne mõju ümbritsevale keskkonnale.

Estmak Capitali investeerimisportfelli kuuluvad näiteks ametlikult kõige rohelisemaks büroohooneks tunnistatud Exploreri ärihoone, mis pälvis esimesena Eestis Leadership in Energy and Environmental Design Platinum-sertifikaadi. 

Esmakordselt Eestis hakkas ettevõte oma Promenaadi Majade arendusel ammutama energiat 20 meetri sügavusel asuvatest energiavaiadest, mis aitas kütte pealt kokku hoida 20-30%. Selle hoone kütmiseks kasutatakse ka jahutussüsteemist saadavat soojust, mis tavaliselt lihtsalt õhku paisatakse.

NOBE ehitusdirektori ja juhatuse liikme Priit Nigolsi sõnul on neil rõõm, et Estmak Capital valis neid Novotel Living hotelli ehituspartneriks. “Uue hotelli asukohas kesklinna sadama piirkonnas, oleme juba kogenud ehitajad ning meil on au jätkata panustamist piirkonna arengusse. Hoone rajamisel saame rakendada keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid toetamaks uuenduslikke arhitektuurilisi lähenemisi, tagades jätkusuutlikkuse ning tulevaste külaliste ülima mugavuse,” lisas ta.

NOBE brändi all tegutsev NOBE OÜ on aastast 2000 ehituse peatöövõtu ja betoonitöödega tegelev ettevõte, mis pakub ehituse täisteenust projekteerimisest hoone valmimiseni. NOBE inseneride käe all valmivad keerukad insenerehitised, büroo- ja tootmishooned, elumajad ning tuulepargid nii Eestis, Soomes kui ka Rootsis. NOBE annab tööd ligi 160 inimesele.

 

Meediakajastus:

Delfi | RUS Delfi | Äripäev KinnisvarauudisedÄripäev EhitusuudisedÄri GeeniusEhituslehtCity24RUS Postimees | Postimees | Business-M | Deloe Vedomosti